Як відомо, пропан-бутанова суміш має октанове число від 102 до 108, що забезпечує повне згорання палива у циліндрах двигуна. На більшості силових установках можна використовувати два вида палива і це набагато зручніше якщо закінчився бензин або газ. Без сумніву, новітні системи ГБО відповідають екологічним стандартам Евро6, тому перехід на газ має достатньо переваг не тільки для фізичних а і для юридичних осіб. Перш ніж обрати ГБО необхідно чітко дотримуватись наступних умов – віддати перевагу якісному обладнанню відомого бренду, довіряти монтажні роботи лише фірмам з ліцензією, а після установки регулярно проходити технічне обслуговування.
Найпопулярніший сьогодні варіант газового обладнання це - гбо 4-го покоління, яке підійде двигунам з інжекторним вприском палива. Така система включає в себе електромагнітні форсунки, робота яких коригується за допомогою спеціального блоку управління. Складна система управління газовими форсунками забезпечує економне використання газу та перехід у разі необхідності на бензин. Крім цього сучасне обладнання здатнє робити це в автоматичному режимі. Для зберігання газової суміші у багажному відсіку автомобіля розміщується балон. Балон окрашений в червоний колір, що відповідає стандартам та регламентам газового обладнання. Від балону до двигуна прогодять спеціальні шланги по яким до мотора під тиском надходить газ.
Зазвичай використання газу у якості палива набагато вигідніше ніж бензину, але вартість обладнання та робот з установки окупається на другий або третій рік при умові якщо річний пробіг становитиме не меньш ніж 40 тисяч км. Наразі експерти називають лише два недоліка ГБО – це можливе подорожчення газу та небезпека від неякісного обладнання. Проблема з небезпекою вирішується встановленням ГБО 4-го покоління та балоном від відомих виробників. Але питання з ціною на газ залишається актуальним…